Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wspaniałą okazją, aby dać czas naszemu czworonogowi. Wyjazd z ulubionym psem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, aby odpocząć, w tym samym czasie poświęcając psu czas. W leciewarto pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie psy mogą być na nie podatne. Psy, potrzebujące dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. Jak możemy uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą skutecznością i niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnorodnych wymiarów, dlatego bez problemu dostaniemy rozmiar dopasowaną do wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne albo lekami na kleszcze. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze jest dopasowana do masy zwierzaka, trzeba zatem sprawdzić przed zakupem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, dlatego zapewniają ogólną obronę psa. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, a do tego działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające pływanie konieczna jest specjalna ochrona, przykładowo w postaci zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa podczas letniej podróży warto zaopatrzyć się w niezawodne środki na kleszcze dla psa.

obroża przeciw kleszczom